Skiareál Čenkovice

Čenkovice jsou malebné horské středisko situované v romantickém údolí pod Bukovou horou, na rozhraní Orlických hor a Jeseníků. Orlické hory se skládají ze tří hornatin: Deštenské, Mladkovské a Bukohorské. Čenkovice jsou poslední malebnou horskou obcí při Vašem putování Orlickými horami. Jak v zimě, tak i v létě jsou Čenkovice výchozím bodem pro rozmanité výlety.

V zimě nabízí skiareál Čenkovice až 65 km běžeckých tratí, 7 sjezdovek (včetně 2 s nočním lyžováním) a snowpark. Skiareál Čenkovice je pohodový rodinný SKI areál ve kterém si příjde na své jak začínající, tak i pokročilý lyžař. Plány na rozvoj areálu SKI Čenkovice jsou veliké a tak doufejme, že se plány vydaří. Skiareál Čenkovice

Sjezdovky a vleky

V lyžařském areálu je vám k dispozici 7 vleků s kapacitou 5 000 osob za hodinu, 7 sjezdovek a z toho 2 pro noční lyžování, centrální parkoviště s kapacitou pro 500 automobilů a 20 autobusů, restaurace, bufety, Horská služba, prodejna potravin, půjčovny a lyžařské a snowboardové školy. V létě si zde můžete využít hřiště pro malou kopanou, plážový volejbal, dětské hřiště, tenisový kurt, minigolf, travní lyže, horské minikáry a koloběžky. V okolí Čenkovic naleznete hustou síť turistických a cykloturistických značených cest a stezek, které Vás zavedou jak na Bukovou horu, ale i Suchý vrch a Bradlo.

Informace o vlecích a sjezdovkách

Běžecké tratě

V okolí Čenkovice na Vás čeká 65 km strojově upravených tratí.
Informace o běžeckých tratích

Snowpark

Pro příznivce snowbordu je k dispozici snowpark s vlastním vlekem.
Informace o Snowparku Čenkovice

Služby

Ve skliareálu je pro Vás připravena celá řada služeb.
Informujte o službách a kontaktech

Travní lyžování

Můžete se užít i tento mladý a celosvětově rozšířený spor.
Informace o travním lyžování 

Penzion Skála

Rodinný penzion Skála v Čenkovicích v Orlických horách je umístěn až u horního parkoviště v centru lyžařského střediska, 80 m od dvousedačkové lanovky s kilometr dlouhou sjezdovkou, navazující na dva kilometry dlouhou sjezdovku s unikátní vyhřívanou čtyřsedačkovou lanovkou s bublinou. Penzion nabízí ubytování ve čtyřech velkých apartmánech (obývací místnost s dominantními krbovými kamny a plně vybaveným kuchyňským koutem, 2 ložnice, 2× WC, koupelna) pro 6+2 osoby a v jednom malém apartmánu pro 2+2 osoby (obývací místnost s krbovými kamny a plně vybaveným kuchyňským koutem, WC, sprchový kout). Penzion je vhodný i pro skupiny, k dispozici je satelit, zdarma připojení k internetu, lyžárna, udírna, parkování přímo u penzionu na vlastním parkovišti.

Rezervace penzion v Čenkovicích.

Penzion Skála